Dla RODZICÓW

Dlaczego? Po co? Jak? Czemu? Gdzie? jak to działa? z czego to jest zrobione? Skąd to się bierze?Logo do ulotki 2

Ile razy dziennie te pytania padają z ust naszych dzieci?

DNA zabawy” z ogromną chęcią odpowie na wszystkie te pytania, a także nauczy dzieci i rodziców jak bezpiecznie próbować, eksperymentować i badać, aby uzyskać odpowiedź.

Czym są warsztaty DNA zabawy?

Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Obserwują otoczenie, badają i eksperymentują, a w ten sposób nieświadomie poznają prawa fizyki, świat roślin i zwierząt oraz podstawowe związki chemiczne.

W trakcie warsztatów „DNA zabawy” maluchy na chwilę mogą zmienić się w prawdziwych naukowców. Moim marzeniem jest, aby przybliżyć małym badaczom niesamowity świat roślin, kuchenną alchemię oraz tajemnice ludzkiego ciała.

Zachęcam dzieci do zadawania pytań, które rodzą się w ich głowach, samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków.DNA zabawy

Wszystkie eksperymenty dla dzieci zostały opracowane tak, aby uczestnicy mogli przeprowadzić je samodzielnie, w bezpieczny sposób, pod kierunkiem prowadzącej zajęcia. „Odczynniki” używane w trakcie warsztatów naukowych są ogólnie dostępnymi produktami spożywczymi, dzięki temu dzieci mają możliwość kontynuowania eksperymentów w domu z rodzicami.

Każdy uczestnik przeprowadza eksperymenty na profesjonalnym sprzęcie laboratoryjnym. Wyposażony jest w fartuszek i ochronne okulary. Sprawia to, że udział w warsztatach jest dla dzieci niezwykle atrakcyjny, chętnie i odważnie wchodzą one w rolę naukowców.

dla kogo?
Zajęcia dla przedszkolaków (4-6 lat). Eksperymenty dla dzieci z zakresu przyrody (chemia, fizyka, biologia, medycyna).
  • Zajęcia45-60-minutowe warsztaty, w trakcie których dzieci uczą się bezpiecznie eksperymentować, zadawać pytania i wyciągać wnioski z własnych obserwacji.
  • Wcielamy się w naukowców w „prawdziwym laboratorium” i zanotujemy wyniki.
  • Duża porcja nauki przez zabawę.
Zajęcia dla dzieci starszych (7-10 lat). Eksperymenty dla dzieci z zakresu przyrody (chemia, fizyka, biologia, medycyna).DNA zabawy Probówka
  • 60-minutowe warsztaty, w trakcie których dzieci poznają podstawowe zagadnienia przyrodnicze, zadają pytania i poznają odpowiedzi poprzez eksperymentowanie i wyciąganie wniosków z własnych obserwacji.
  • Wcielamy się w naukowców w „prawdziwym laboratorium”
  • Dzięki przeprowadzeniu samodzielnego eksperymentu dzieci uczą się w najlepszy i najprzyjemniejszy dla nich sposób.
Kiedy? i gdzie?

W roku szkolnym 2020/2021 zajęcia odbywają się:

  • 2x w miesiącu w środy w Grodzisku Wielkopolskim: szczegóły i zapisy: ALBERO
  • we wtorki w Gałowie k/Szamotuł: szczegóły i zapisy: AKADEMIA TWÓRCZEGO ROZWOJU

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: 784-882-320.